Алматыда ддзюдодан Қазақстан дзюдо федерциясының құрметті президенті Бекет Сапабекұлы Махмұтовтың құрметіне арналған жасөспірімдер мен жастар арасындағы Қазақстан Чемпионаты өтті. Жарыстың бірінші күнінде 6 елдан 224 жасөспірім дзюдошы белдессе, екінші күні 7 елден 186 жас спортшы өзара мықтыны анықтады.

Нәтижесінде, жасөспірімдер арасында өткен жарысты Қазақстан құрамасы 11 алтын, 10 күміс және 20 қола жүлдемен медаль кестесінде көш бастады. 3 алтын, 4 күміс, 5 қола жүлдемен Өзбекстан құрамасы екінші орынға жайғасса, 1 алтын, 1 күміс және 2 қола жүлдеге ие болған Қырғызстан құрамасы үздік үштікті аяқтады.

Айта кетерлігі, Алматы қаласында өткізілген Азия кубогы дзюдодан жасөспірімдер арасында өтетін Әлем чемпионатының алдыдағы даайындық турнирі болды. Себебі, 25-29 сәуір күндері Алматыда жасөспірімдер арасында Әлем чемпионаты өтеді.

Назарларыңызға жасөспірімдер арасында өткен Азия кубогының нәтижесін ұсынамыз.

Жасөспірімдер:

50 кг

  1. Бахром Ботуров (Өзбекстан)
  2. Мұхаммед Сатывалды (Қазақстан)
  3. Темирбек Бабамуратов (Өзбекстан)
  4. Суннатилло Тухтаев (Өзбекстан)

-55 кг

  1. Алексей Собянин (Ресей)
  2. Ханболот Ырысбеков (Қырғызстан)
  3. Әділ Аманбаев (Қазақстан)
  4. Собиржон Каримов (Өзбекстан)

-60 кг

  1. Азизбек Ортиков (Өзбекстан)
  2. Ықылас Әлсейіт (Қазақстан)

3.Даурен Кайратұлы (Қазақстан)

  1. Нұрсұлтан Зайзағалиев (Қазақстан)

-66 кг

  1. Тайман Нұрғалиев (Қазақстан)

2.Журабек Абдуллаев (Өзбекстан)

3.Бексұлтан Қартбай (Қазақстан)

3.Бекнұр Тәңірберген (Қазақстан)

-73 кг

1.Тілеген Тынарбай (Қазақстан)

  1. Серікбол Естай (Қазақстан)

3.Тимур Мижаев (Ресей)

3.Санжар Пардаев (Өзбекстан)

-81 кг

  1. Айдар Арапов (Қазақстан)

2.Жахонгир Маматрахимов (Өзбекстан)

3.Махмұд Мирзаев (Қазақстан)

3.Қазыбек Ракишев (Қазақстан)

-90  кг

1.Мухаммадкодир Мансуров (Өзбекстан)

2.Рауан Назымханов (Қазақстан)

3.Анарбек Ишенбаев (Қырғызстан)

3.Мансур Рахмон (Таджикистан)

+90 кг

1.Жұрқамырза Шүкірбеков (Қазақстан)

2.Каахромон Рахмонов (Өзбекстан)

3.Исломбек Равшанкулов (Өзбекстан)

3.Бахтияр Суртебаев (Қазақстан)

Қыздар:

-40 кг

1.Әзім Аяжан (Қазақстан)

2.Мухаё Ахматова (Өзбекстан)

-44 кг

1.Асемкүл Балтабай (Қазақстан)

2.Құндыз Жылқыбай (Қазақстан)

3.Диана Буркебаева (Қазақстан)

3.Жансая Ерқуанышова (Қазақстан)

-48 кг

1.Аружан Ережепова (Қазақстан)

2.Таңсұлу Тілеуберген (Қазақстан)

3.Назерке Азаматова (Қазақстан)

3.Жанерке Асқарова (Қазақстан)

-52 кг

1.Аружан Адасхан (Қазақстан)

2.Айым Жұмағалиева (Қазақстан)

3.Аяна Сатқыналиева (Қазақстан)

3.Аяулым Қуанышова (Қазақстан)

-57 кг

1.Шапағат Даулет (Қазақстан)

2.Фарангиз Реджепова (Өзбекстан)

3.Мөлдір Бейсенова (Қазақстан)

3.Гүлнұр Баханова (Қазақстан)

-63 кг

1.Алёна Чусовитина (Қазақстан)

2.Шынар Өзбекова (Қазақстан)

3.Дина Балун (Қазақстан)

3.Ажар Исаева (Қырғызстан)

-70 кг

1.Даяна Белгібаева (Қазақстан)

2.Садана Раимжанова (Қазақстан)

3.Екатерина Пушкарева (Ресей)

3.Сымбат Дүйсенбай (Қазақстан)

+70 кг

1.Шахлида Нармухамедова (Қырғызстан)

  1. Карина Такиева (Қазақстан)

3.Аида Тойшыбекова (Казақстан)

  1. Мадина Парагулгова (Қазақстан)

Жарыстың екінші күнінде татамиге жастар шығып, 14 салмақ дәрежесінде жүлдені сарапқа салды. 8 алтын, 8 күміс, 16 қола жүлдемен Қазақстан бірінші орынға шықса, Өзбекстан командасы 2 алтын, 1 күміс, 2 қоламен екінші орынды місе тұтты. Қырғызстан құрамасының жастары 1 алтын, 2 күміс, 1 қола жүлдемен жалпы медаль кестесінде үшінші орынға жайғасты.

Жастар арасында өткен Азия Кубогының нәтижесі келесідей:

Қыздар:

-48 кг

  1. Кимё Марасулова (Өзбекстан)

2.Багул Нурияева (Түркіменстан)

3.Анастасия Кутерина (Ресей)

3.Жанерке Асқарова (Қазақстан)

-52 кг

  1. Ақжол Қайыпхан (Қазақстан)

2.Диана Хан (Қырғызстан)

3.Мария Чернишева (Ресей)

3.Нұрсұлу Ералиева (Қазақстан)

-57 кг

  1. Меруерт Сарсенова (Қазақстан)

2.Нұржамал Жарманова (Қазақстан)

3.Жансая Аманбаева (Қазақстан)

3.Мария Илюшкина (Ресей)

-63 кг

  1. Зарина Сарипова (Қазақстан)
  2. Гүлзада Алмаз (Қазақстан)

3.Саёра Мирзахметова (Қазақстан)

3.Кристина Сотникова (Қазақстан)

-70 кг

1.Ақерке Құлаш (Қазақстан)

2.Анастасия Маякова (Қазақстан)

  1. Аян Амзе (Қазақстан)
  2. Аяла Мереке (Қазақстан)

-78 кг

  1. Маргарита Гриценко (Қазақстан)

2.Арайлым Оразбай (Қазақстан)

  1. Аруна Жангелдина (Қазақстан)

+78 кг

1.Рината Илматова (Өзбекстан)

2.Арайлым Абенова (Қазақстан)

3.Ақерке Рамазанова (Қазақстан)

3.Ақнұр Ашиммырза (Қазақстан)

Ұлдар:

-60 кг

  1. Сухбат Биямбасурен (Моңғолия)

2.Кубанычбек Айбекуулу (Қырғызстан)

  1. Болат Білал (Қазақстан)
  2. Шерзод Давлатов (Қазақстан)

-66 кг

1.Дастан Шаяхметов (Қазақстан)

2.Кемелбек Молдаш (Қазақстан)

3.Нұрзат Сәлімбаев (Қазақстан)

3.Ермек Амангелді (Қазақстан)

-73 кг

1.Бексұлтан Дүйсенов (Қазақстан)

2.Бауыржан Қасым (Қазақстан)

3.Айбар Мукушев (Қазақстан)

3.Егор Радинов (Ресей)

-81 кг

1.Адиль Мирзаев (Қырғызстан)

  1. Жалолиддин Курбанмурадов (Өзбекстан)
  2. Сергей Скоробогатов (Ресей)

3.Нурбек Ортай (Қазақстан)

 

-90 кг

  1. Васили Таранов (Ресей)
  2. Бексұлтан Ануарұлы (Қазақстан)
  3. Сардор Хуррамов (Өзбекстан)

3.Жандос Болагаш (Монголия)

-100 кг

1.Бекарыс Садуақас (Қазақстан)

2.Ильдар Ихсанов (Ресей)

3.Нұрлыхан Шархан (Қазақстан)

3.Чингизхан Шокиров (Өзбекстан)

+100 кг

1.Бибарыс Әбдіғани (Қазақстан)

2.Ильяс Калидолда (Қазақстан)

3.Дастан Сарбатов (Қазақстан)

3.Нодар Багаев (Ресей)

ПІКІР ҚАЛДЫРУ

Пікіріңізді жазыңыз
Аты-жөніңіз